روش درمان زگیل تناسلی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
11.jpg

زگیل تناسلی چیست؟

ویروس پاپیلومای انسانی ویروسی با100 نوع مختلف است که از این بین 30 نوع آن ناحیه ی تناسلی را آلوده می کند . در واقع سخت ترین نوع زگیل ها در ناحیه تناسلی و گاها کشاله ران هاست. ویروس زگیل تناسلی بسیار سر سخت و حساس است. به طوری که اگر درمان درست انخاب نشود و بیمار همکاری لازم را با پزشک معتمد خود نداشته باشد نه تنها مدت طولانی ماندگار خواهد شد، بلکه امکان وخیم تر شدن اوضاع بیماری نیز وجود خواهد داشت.

shiveenteghal.jpg

راه های ابتلا به زگیل تناسلی

زگیل تناسلی براحتی از طریق تماس پوستی و رابطه جنسی مستقیم قابل انتقال است. بنابراین با سرعت زیادی در حال گسترش در جامعه امروزیست. گرچه رعایت بهداشت فردی و داشتن تغذیه مناسب و حتی فعالیت بدنی می تواند تا حد زیادی در پایین آوردن ریسک ابتلا به این بیماری نقش داشته باشد. زیرا در خیلی از مواردی که افراد دچار زگیل تناسلی می شوند بدن به طور خودکار با ویروس زگیل تناسلی مقابله کرده و اجازه ایجاد عفونت را نمی دهد.

 

15.jpg

علائم آلودگی به زگیل تناسلی

ویروس زگیل تناسلی در اکثریت مواقع بصورت زگیل در ناحیه تناسلی  و کشاله ران خود را نشان می دهد. این زگیل ها می تواند بصورت خالهای سیاه رنگ در دل پوست یا بصورت گل کلم سفید و یا دانه های خاکستری شبیه به موهای زیر پوستی بروز پیدا کند که با دستکاری  و لمس بسرعت پخش می شوند. از آنجایی که وجود چند نوع خاص از ویروس زگیل تناسلی  در بدن زنان زمینه ابتلا به سرطان دهانه رحم  را افزایش می دهد ، ممکن است بیمار در زمان تشخیص سرطان دهانه رحم متوجه وجود ویروس زگیل تناسلی در بدنش شود.

13.jpg

روش تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق نمونه ای که بوسیله دکتر زنان از ترشحات واژن یا خود زگیل برداشته می شود در آزمایش hpv قابل تشخیص است. ضمن اینکه معمولا در افراد مشکوک به ویروس زگیل تناسلی (hpv)  همراه این آزمایش تست پاپ اسمیر (تست سرطان دهانه رحم) هم از سوی پزشک درخواست می شود تا در صورت وجود ویروس  پر خطر 16 و 18، از ابتلا و یا عدم ابتلا به سرطان دهانه رحم اطمینان حاصل گردد.

 

12.jpg

روش درمان زگیل تناسلی

طبق علوم شیمی ما ( پزشکی مدرن امروزی) اولین خط درمان استفاده از دارویی است که بصورت پماد و کرم است و پس از آن کرایوتراپی و در صورت وخیم بودن بیماری درمان با لیزر پیشنهاد می شود و گاهی در مرحله آخر جراحی.
 
اما از نظر طب سنتی زگیل تناسلی از سودای بیش از حد بدن حاصل می گردد  و معتقد است باید بجای دستکاری دانه های بوجود آمده که نشان از وجود اختلالی در بدن هستند باید علت را برطرف کرد و اولین خط درمان پیشنهادی زالو درمانی است تا تجمع خونهای آلوده به ویروس در موضع از بین برود تا از وخیم شدن اوضاع یا به عبارتی اود کردن بیماری جلوگیری بعمل آید.  پس از اطمینان از ثابت شدن مقدار آسیبهای پوستی ، شروع به درمان موضعی پوست می نماید که البته در این مرحله استفاده از سرکه سیب نتایج معجزه آسایی داشته است. در ضمن در طول مدت استفاده از سرکه سیب استفاده از بخور عنبر نسارا نیز در از بین بردن عفونت های احتمالی رحم نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. ضمن اینکه در طول درمان باید پوست تمیز و خشک باشد. جهت احتیاط از صابون گوگرد استفاده گردد.
 
14.jpg

توصیه ها ی طلایی در رابطه با درمان سنتی زگیل تناسلی

روش درمان  زگیل تناسلی با استفاده از سرکه سیب به این صورت است پارچه آغشته به سرکه سیب را در لباس زیر قرار دهید. مخصوصا شبها به هنگام خواب. بعد از دو سه روز و پس از سفید شدن دانه ها موضع شروع به سوزش می کند که چاره ای جز تحمل نیست. اما این سوزش نشانه نزدیک شدن به پایان درمان و خلاصی از شر دانه های زگیل تناسلی است. در صورت داشتن سوزش بیش از حد می توانید چند روزی در درمان فاصله بیاندازید.

بهترین شکل زالو درمانی به این صورت است که زالوها را دقیقا روی مواضع آلوده به ویروس زگیل تناسلی ( کشاله رانها – لبهای بیرونی آلت تناسلی زنان – روی مقعد) قرار داد تا بهترین نتیجه در کمترین زمان حاصل گردد.

ضمن اینکه در این مدت درمان بایستی رژیم غذایی مخصوص طبع سودا بصورت جدی رعایت گردد.

با آرزوی سلامتی برای همه شما